Rosikon press

Twój koszyk jest pusty

Dowody Tajemnicy
  • Bestseller

Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych

Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych

to kolejna książka reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia.

Tym razem autorzy prowadzą dziennikarskie dochodzenie, które ma na celu zjawiska nadprzyrodzone i ich naukowe wyjaśnienie.

 

Przedstawiają zjawiska nadprzyrodzone takie jak np. stygmaty, cuda eucharystyczne, inedia czyli życie bez picia i jedzenia lub też niezwykłe uzdrowienia w rodzaju samoistnej reimplantacji odciętej nogi. Ich drogi prowadzą m.in. do Innsbrucku, Guadalupe, Rzymu, Lourdes, Neapolu, Lanciano czy Saragossy. Przewodnikami w tym śledztwie okazują się wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy – często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki – zbadali owe fenomeny. Wyniki ich analiz stanowią wyzwanie dla współczesnego rozumu, gdyż pokazują, że są na świecie zjawiska, które pozostają niewytłumaczalne nawet w świetle całej dostępnej ludzkości wiedzy. W ten sposób nauka otwiera się na wymiar Tajemnicy.

 

W książce autorzy omawiają następujące tematy:

1. Instytut pełen tajemnic
2. Mięsień serca w permanentnej agonii
3. Skrzep krwi skrupulatnie przestrzegający terminów
4. Kobieta, która zmieniła bieg dziejów
5. Moditwa łamiąca prawa natury
6. Nigdy nie gojące się rany
7. Życie bez jedzenia i bez picia
8. Zwłoki nie podlegające rozkładowi

 

Zjawiska nadprzyrodzone,

cudowne uzdrowienia i stygmatycy. Czyli przypadki pozostające poza jakimkolwiek wyjaśnieniem w sensie stricte naukowym. Mimo upływu wielu lat wciąż wprawiają w osłupienie nie tylko zwykłych ludzi, ale także wybitnych biologów czy lekarzy. Górny i Rosikoń ponownie zabierają nas w fascynującą podróż, odkrywającą różne oblicza Stwórcy.

Krzysztof Ziemiec, TVP


KARDYNAŁ JOSEPH RATZINGER STWIERDZIŁ KIEDYŚ, że „Objawienie kończy się wraz z Chrystusem”, lecz zaraz dodał: „Oczywiście nie możemy zabronić Bogu, by w naszych czasach przemawiał poprzez prostych ludzi i przez nadzwyczajne znaki, demaskując niedostateczność dominujących kultur naznaczonych racjonalizmem i pozytywizmem”. Książka Górnego i Rosikonia przybliża nam te „nadzwyczajne znaki”, które zostały uznane również przez wolnych od uprzedzeń naukowców.

Włodzimierz Rędzioch, „Inside Vatican”


BÓG NA TYLE SIĘ OBJAWIA, abyśmy mogli go rozpoznać, i na tyle się ukrywa, aby wiara pozostawała wolną decyzją. Książka Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia pomaga nam odkrywać tę prawdę.

Ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski, Prałatura Personalna Opus Dei

 

GDY PĘDZIŁEM SAMOCHODEM DO SOKÓŁKI, w głośnikach radiowych usłyszałem „Krew Boga” Kultu. Zbieg okoliczności? Czy to możliwe, by Bóg pozostawił swe serce na Podlasiu? Gdy przepychałem się przez tłum w metrze pod bazyliką Guadalupe, zastanawiałem się: czy to możliwe, by od chwili objawienia się Maryi jakiś obraz rzucił na kolana aż osiem milionów Indian? Czy to możliwe, by Marta Robin, która przez 50 lat nie spała i nie przyjmowała pokarmów, co tydzień zstępowała do piekieł? Autorzy książki odpowiadają: to możliwe. I wykładają na stół bardzo solidne argumenty zamykające usta niedowiarkom. Ich książka jest rodzajem mapy. W swej mistycznej grze
w chowanego Bóg pozostawia nam znaki i woła: Szukajcie!

Marcin Jakimowicz, „Gość Niedzielny”


TO UCZUCIE ZNA WIELU OGRODNIKÓW: gdy wrzucamy nasionko do ziemi, a później widzimy, jak wyrasta z niego wielkie drzewo,
które wie, kiedy wydać owoce, kiedy przebarwić liście i jak zaleczyć ranę po cięciu sekatora, czujemy, że mimo genialnych wynalazków
człowieka są one wciąż nędznym osiągnięciem w obliczu geniuszu Stwórcy. I o tym właśnie jest ta książka. Bo choć jej tytuł brzmi „Dowody Tajemnicy”, to autorom chodzi nie tyle o udowodnienie cudów w logice nauki (to byłoby przyjęciem reguł tego świata), ale o pokazanie, że nauka - ta „oficjalna” - wszystkiego nie wyjaśnia i nigdy wyjaśniać nie będzie. I to jest prawdziwa racjonalność: uznanie, że istnieje rzeczywistość nadprzyrodzona.

Jacek Karnowski „Sieci”


W ROKU WIARY POWSTAŁA KSIĄŻKA PEŁNA TAJEMNIC, będąca zapisem wielkiej badawczej wyprawy. Ekipa śledcza Górny– Rosikoń powróciła z kolejnej sensacyjnej podróży. Po głośnym śledztwie w sprawie relikwii Chrystusowych teraz przeprowadzili dochodzenie obejmujące zjawiska nadprzyrodzone. Reporter i fotograf zjechali świat, docierając do miejsc, w których nauka spotyka się z Tajemnicą. Książka wprowadza w przestrzeń, której genialny umysł człowieka nie jest jeszcze w stanie ogarnąć.

Lidia Dudkiewicz „Niedziela”

 

OD DWUDZIESTU LAT, od momentu założenia „Frondy”, Grzegorz Górny nie przestaje wytrącać z samozadowolenia ludzi ufających we wszechmoc Rozumu. Tym razem stworzył szokującą książkę, niosącą nieprzyjemną wiadomość, że Tajemnica istnieje.
Andrzej Horubała „Do Rzeczy”

 

Rights sold: Croatian

Wydanie:

Cena: 79,80zł 63zł

mapa.jpg

Dział Religia